Srbija-Spanija(kosarka)

2 posters

Srbija-Spanija(kosarka) Empty Srbija-Spanija(kosarka)

Post by N1Dz0X Wed Sep 08, 2010 8:29 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Turskoj, pošto je u četvrtfinalu pobedila aktuelne svetske prvake Špance rezultatom 92:89 (27:23, 22:18, 18:23, 25:25)

"Orlovi" su u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Mundobasketa pobedili evropskog i svetskog prvaka, selekciju Španije, a rival Srbije u polufinalu biće bolji iz meča Slovenija - Turska koji je na programu večeras od 20 časova.

U utakmici za infarkt pobedu Srbiji doneo je Miloš Teodosić trojkom tri i po sekunde pre kraja, sa skoro devet metara.

Izabranici Dušana Ivkovića odlično su počeli meč u kojem su od samog starta imali prednost. Sjajnim šutem iz polja, pre svega za tri poena, Srbija je posle osam minuta igre imala deset poena razlike - 23:13. Međutim, Španci nisu dozvolili da Srbija održi tu prednost, već su agresivnom odbranom i odličnom rolom Huana Karlosa Navara uspeli da priđu na minus od jednog poena sredinom druge deonice - 29:28. Ipak, do kraja poluvremena Srbija je uspela da opet poveća svoju prednost i na odmor ode sam osam poena viška (49:41).

U drugom poluvremenu Španci su krenuli furiozno predvođeni Navarom, Markom Gasolom i Rudijem Fernandezom, i već posle prvih nekoliko minuta serijom 8:0 došli su do izjednačenja - 49:49. Ubrzo zatim Španija je i došla do prve prednosti, ali su srpski košarkaški uspeli da se održe u igri.

Odličnom igrom Savanovića krajem treće i početkom četvrte četvrtine, uz svesrdnu pomoć ostalih saigrača, Srbija je došla do velikih osam razlike (86:78) na nešto više od šest minuta pre kraja meča.

Ipak, do kraja susreta Španci su preko Marka Gasola i Navara uspeli da serijom 11:3 dođu do izjednačenja (89:89), ali je u već pomenutom napadu Miloš Teodosić doneo veliki trijumf nad Španijom, sada već bivšim svetskim šampionom.

Najbolji u srpskom timu bili su Novica Veličković i Marko Kešelj sa po 17 koševa, dok je Goran Savanović ubacio 15. Istakao se i Nemanja Bjelica sa 14 poena, dok je kapiten Nenad Krstić postigao 13. Kod Španaca, daleko ispred svih Huan Karlos Navaro sa 27 poena, Horhe Garbahosa dodao je 18, a Rudi Fernandez 15 koševa.

Srbija - Španija 92:89 (27:23, 22:18, 18:23, 25:25)
Dvorana: Samim Erdem. Gledalaca: 6.000.

SRBIJA: Teodosić 12, Tepić 2, Rašić, Paunić, Bjelica 14, Marković, Savanović 15, Kešelj 17, Krstić 13, Perović 2, Veličković 17, Mačvan. Selektor: Dušan Ivković.

ŠPANIJA: San Emetrio, Fernandez 15, Rubio 3, Navaro 27, Lopez, Rejes 2, Klaver, Vaskez 4, Ljulj 4, M. Gasol 13, Mumbru 3, Garbahosa 18. Selektor: Serđo Skariolo.

Momci odigrali fantasticno, mada je bilo u nekim trenucima bilo nerviranja.